close

آخرین اخبار از تحریم های آمریکا علیه ایران


اجاره ساعتی انواع خودروهای لوکس بدون ضامن


اجاره ویلای ارزان فقط با 50 تومن


اجاره ویلا

WordPress theme App Templates

سپاه در خط مقدم کمک به سیل زدگان جنوب کرمان است

سردار «محمد مطهری» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان جنوب، ضمن تبریک ولادت امام حسین علیه السلام و روز پاسدار و ولادت ابوالفضل العباس علیه السلام و روز جانباز، گفت: سیل اخیر با آسیب هایی که به رودبار جنوب و بخش جازموریان وارد کرد، این منطقه را در وضعیت اضطراری قرار داد بنابراین در همان ساعات اولیه فرمانده سپاه شهرستان رودبار جنوب، عوامل اجرایی و نیروهای بسیجی در مناطق سیل زده این شهرستان حضور یافتند.


جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان به برخی از فعالیت های سپاه و بسیج در خدمات رسانی به سیل زدگان رودبار جنوب اشاره کرد و افزود: بلافاصله سپاه دستگاه های مهندسی را برای ترمیم و تقویت سیل بند حاشیه زهکلوت و بازگشایی راه ها وارد منطقه کرد و از آنجایی که در پی وقوع سیلاب خانه ها دچار آبگرفتگی شده بودند گروه های جهادی دانشجویی و بسیج محلات وارد عمل شده و اقدام به تخلیه آب و لای روبی منازل سیل زدگان و همچنین لای روبی خیابان ها کردند.

وی ادامه داد: در اقدام بعدی با حضور گروه های جهادی چندین کارواش و یک قالیشویی صلواتی برای شستن فرش های مردم راه اندازی شد.


سردار مطهری ابراز کرد: به منظور خدمت رسانی بهتر و سریع تر، منطقه به لحاظ جغرافیایی به ۴ بخش تقسیم شد و با محوریت امام جمعه و با مشارکت طلاب، گروه های جهادی، بسیج دانشجویی سپاه ثارالله استان، ستاد اجرایی فرمان امام و ستاد علوی، لشکر ۴۱ ثارالله و ناحیه مقاوت سپاه شهرستان رودبار جنوب کار خدمت رسانی آغاز شد و به لطف خدا با این تقسیم بندی علاوه بر خدمت رسانی، مناطق و خانوارهای سیل زده شناسایی شدند که با ارزیابی های انجام شده از منطقه، در آینده می توانیم آمار و ارقامی از میزان خسارت های وارد شده را به متولیان و مسئولین ارائه دهیم.


جانشین فرمانده سپاه ثارالله کرمان بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات انجام شده توسط سپاه، توزیع اقلام غذایی و همچنین آرد بین خانوارهای سیل زده است.


وی اظهار کرد: با تدابیر فرماندهی سپاه ثارالله استان، به منظور ضدعفونی کردن منازل، خیابان ها، معابر و اماکن عمومی، یک گردان جنگ نوین از مردم پایه لشکر ۴۱ ثارالله به جنوب کرمان آورده شد و در ابتدا مناطق سیل زده شهرستان کهنوج را ضدعفونی کردند و امروز نیز با وردو به رودبار جنوب قصد ضدعفونی منازل، اماکن و خیابان ها را دارند تا مردم بدون دغدغه به زندگی عادی خود بازگردند.


سردار مطهری اضافه کرد: با توجه به این که رودبار جنوب به لحاظ عدم وجود مورد مثبت کرونا منطقه سفید است بنابراین از گروه های جهادی بومی منطقه استفاده کردیم زیرا با ورود نیروهای کمکی از مناطق دیگر احتمال انتقال ویروس کرونا وجود داشت.


جانشین فرمانده سپاه ثارالله کرمان با بیان این مطلب که صبح امروز ماموریت بیمارستان صحرایی نیروی دریایی سپاه در رودبار جنوب به پایان رسید، ابراز کرد: با احداث بیمارستان صحرایی نیروی دریایی سپاه ظرف چند روز گذشته بیش از ۲ هزار مراجعه کننده ویزیت شده و از خدمات پزشکی، آزمایشگاهی، رادیولوژی و دارویی این بیمارستان بهره مند شدند.


وی بیان کرد: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر احتمال بارش های سیل آسا، بنابراین دستگاه های سپاه در منطقه رودبار جنوب در حال احداث سیل بند هستند تا خسارت های احتمالی به حداقل برسد.


سردار مطهری عنوان کرد: سیل بندهای آن دسته از روستاهایی که در حیطه فعالیت ما نبودند، نیاز به احداث، ترمیم و تقویت دارند بنابراین می طلبد مسئولین و متولیان امر در این خصوص چاره اندیشی کنند.


جانشین فرمانده سپاه ثارالله کرمان عنوان کرد: با توجه به این که وسایل برقی و خودروهای سیل زدگان دچار آسیب شده بود بنابراین تعمیر کاران و مکانیک هایی از بسیج اصناف در منطقه حضور دارند تا این وسایل را تعمیر کنند.

مقالات مرتبط:


ن : ادمین
ت : پنجشنبه 21 فروردين 1399
تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر